+36 30 206 6533 | rita@enkeplet.hu

bLOG

Human Design Félelmek

Belénk kódolt félelmek

A Human Design chartban 3 tudatosságközpont van: Intuíciós központ, Gondolkodás központ, Érzelmi központ. Ezeknek a kapui rendelkeznek azzal potenciállal, hogy félelem formájában nyilvánuljanak meg, amennyiben definiáltak. Főleg akkor kezelhető nehezen, ha úgynevezett függő kapuról van szó. Ha nem elég a saját designunkban kódolt félelem mennyisége, akkor ehhez jöhetnek még hozzá a nyitott kapujainkban a környezetünk által kondícionált félelmek is. A Human Design rendszer segít megérteni és kezelni a belénk kódolt félelmeinket, elérhetővé teszi az egyensúly megtalálását az életünkben a félelmek megértése és elfogadása által.

Mi a gond a félelmekkel?

Sokan azt mondják, hogy a félelmeket le kell győzni. Én úgy gondolom, hogy meg kell ismerni a bennünk kódolt vagy belénk kondicionált félelmeket.

Az előbbieket meg kell tanulnunk hasznunkra fordítani, a kondíciókat pedig ki kell „pucolni”. Szóval a félelmeket első körben meg kell szelídíteni.

A félelem és a biztonság valahogy úgy van egymással, mint az ősi kínai szimbólumban a jin és a jang. A félelemben ha ott van a biztonság, akkor az azt jelenti, hogy van belső pont, ami megtart, nehéz helyzetekben is cselekvőképes maradsz.

Ha a biztonságban van egy kis félelem azt úgy hívják résen levés. Viszont ha a félelemből hiányzik a bizalom, akkor az a pánik: lefagyunk, elveszítjük cselekvőképességünket, vagy akár kapkodva cselekszünk, minden tudatosság nélkül.

De jó tudni azt is, hogy ha a biztonságban nincsen éberség, akkor pedig elkényelmesedünk. Amennyiben változnak a körülmények, akkor késve vagy egyáltalán nem tudunk reagálni. Vagy esetleg jön a fejvesztett kapkodás.

Hogyan lehet létrehozni a két elem egyensúlyát? Első lépésként meg kell barátkozni a félelemmel, hiszen az tulajdonképpen vigyáz ránk. Meg kell ismerni védelmi funkcióját, megtanulni jelen lenni benne és éberen reagálni. Az éberség az jelenti, hogy testi-gondolkodási-érzelmi szokásainkat elhagyva a jelen helyzetre reagálunk.

Nem múltbéli tapasztalatok vagy jövőbeni ambíciók mentén teszünk meg dolgokat, hanem a jelen helyzet tiszta érzékelésével. Amint ezt sikerül elérni, akkor lesz egy belső szilárd pontunk, és nem egy irány nélkül hánykolódó hajó leszünk az élet tengerén. Megtanuljuk a tudatos cselekvés vagy nem cselekvés művészetét.

Milyen félelmek vannak belénk kódolva?

A gondolkodás központ félelmei

Itt lakoznak a tudat félelmei, amit gondoknak nevezünk általában. Ez tulajdonképpen a dolgok feletti aggódásunk, az értelem félelmei. Ezeket a gondolkodásunk mentén teremtjük, és ezekre egyáltalán nem lenne szükségünk. Szinte mindegyik negyedben megtalálható a gondolkodás központ kapujai, csak egyben nem: a megvalósítás, formába öntés negyedében nem! Ez nem véletlen: mentális félelmek mentén nem szabad cselekedni! Amint megtanuljuk ennek mikéntjét, akkor ezek a félelmek nem tudnak eluralkodni rajtunk. Fontos lenne ezeken túllépni, akkor nem egy elgondolásunk lesz a világról, hanem létrejön egy tudatosság bennünk: azt látjuk, ami van, nem pedig, amit elképzelünk!

Human Design gondolkodás központ

Az érzelmi központ félelmei

Itt rejtőznek azok a félelmek, melyek hullámokban törnek ránk, követve az érzelmek hullám természetét. Képesek vagyunk általuk bolhából is elefántot csinálni, ha elsodornak az érzelmi félelmek. Éppen ezért az adott pillanatban nem kellene velük foglalkozni, érdemes kivárni ezeknek a félelmeknek a létjogosultságát. Érdekes ellentmondás, hogy ezeknél a félelmeknél az igazság kivételesen nem a most-ban van! Meg kell várnunk a hullám elvonulását. Az emocionális félelmekkel csak akkor tudunk bánni, ha megvárjuk, amíg elvonul a hullám, és sikerül megfejteni, hogy mit is jelent ez a félelem. Nem véletlen, hogy ennek a központnak a kapui szinte mind a megértés negyedében vannak.

Human Design Érzelmi Központ

Az intuíciós központ félelmei

A félelmek közül ide tartoznak a fizikai félelmek, melyek a túléléssel kapcsolatosak. Ezek a legősibb félelmek, melyek még a természetben élésünkkor keletkeztek és kódolva vannak bennünk, hogy veszély esetén: üssünk, fussunk, vagy tetessük magunkat „halottnak”. Itt lakoznak a „kihalástól” való félelmeink, amik sok helyzetben megvédtek minket. Nem véletlen, hogy a központ minden kapuja a kapcsolatok negyedében van: a túlélésünk a kapcsolatainkon múlnak. Jelen helyzetben ezek erősebben éreztethetik hatásukat, hiszen most az alapvető biztonságérzetünk is megingott a vírushelyzet és a háború miatt.

Lehet, hogy nem is vagyunk tudatában annak, hogy hatnak ránk ezek a félelmek, de megjelennek abban, hogy életünket még tökéletesebbé próbáljuk tenni, bevásárolunk, ingatlant veszünk, hogy túlélésünk biztosítva legyen. Az is lehet, hogy valaki inkább az intellektuális mélységekre törekszik jobban.

Úgy tűnik, hogy a lépközpontban lévő félelmek többet tesznek azért, hogy megrekedjünk, mint hogy biztonságban tartsanak bennünket modern világunkban.  Meg kell tanulnunk, hogy túllépjünk a félelem egy másodpercén, és utána egyszerűen eloszlik. Egy pillanattal később már azon tűnődhetünk, miért is aggódtunk annyira!

Human Design Lép Központ

Hogyan tud a belénk kódolt félelmekkel kapcsolatban segíteni a Human Design?

A Human Design coachingban beazonosítjuk a képletben aktivált félelmeket és megvizsgáljuk, hogy milyen élethelyzetben jelenik meg. A velünk született félelmekhez pedig megismerjük erőforrásainkat. Majd ezek tudatos használatával megtaláljuk a belső biztos pontot.

Jó megismerkedni azzal, hogy milyen félelmek vannak belénk kódolva, mert akkor felismerhetjük, hogy mikor gátolja a cselekedetinket a félelem. Ha igyekszünk megérteni azokat a félelmeket, amelyek potenciálisan visszatarthatnak bennünket, az segít abban, hogy túllépjünk rajtuk, és továbblépjünk az életben. Ne feledjük, a félelem ugyan egy értékes eszköz, csak a hibás reakciónk, a tudatosítás és elfogadás hiánya teszi kellemetlenné.

A Földön a polaritás világában élünk. A félelem a szeretet és az elfogadás ellentéte. Minél inkább tudatában vagyunk erőnk árnyoldalának, annál jobban megismerjük önmagunkat, és annál inkább képesek vagyunk úgy élni, hogy pontosan azok legyünk, akiknek jöttünk.

Ne maradj le!

Iratkozz fel hírlevelemre!

Különleges ajánlatom van számodra!

Ingyenes Human Design elemzést készíthetsz röpke pillanatok alatt! Csak kattints az „Ingyenes Body Chart” gombra, és ismerd meg a saját designodat! Itt az idő, hogy felfedezd a valódi énedet és az utadat az életben!

Még ezek is érdekelhetnek

Human Design Félelmek

Belénk kódolt félelmek

A Human Design segítek neked azonosítani és kezelni a félelmeidet, hogy megtaláld a belső biztonságod és cselekvőképességed. Törj át a félelem falain és lépj előre az életedben az önvalód felé vezető úton.

TOVÁBB OLVASOM »